Wzór pozwu o zasądzenie alimentów – aktualny 2024

Sformułowanie obowiązek alimentacyjny, które funkcjonuje w polskim prawie, jest określeniem oznaczającym konieczność zapewnienia środków materialnych w celu utrzymania się drugiej osobie. Do dwóch głównych relacji, które determinują wypełnienie obowiązku alimentacyjnego, należą:

  • obowiązek rodziców wobec dzieci,
  • współmałżonków wobec siebie.

Alimenty mogą zostać zasądzone również w relacjach:

  • dzieci w stosunku do rodziców,
  • rodzeństwa.

W praktyce najczęściej spotykaną sytuacją jest ubieganie się o zasądzenie alimentów na rzecz dziecka w okolicznościach rozwodu lub separacji rodziców. Wysokość alimentów powinna zbliżać poziom materialny dziecka do statusu rodzica. Ostateczna decyzja w kwestii obowiązku alimentacyjnego oraz jego wysokości należy do Sądu.

Bardzo ważną kwestią jest przygotowanie odpowiedniego wniosku, który ma za zadanie rozpocząć postępowanie o zasądzenie alimentów. W związku z dynamicznie zmieniającymi się przepisami dotyczącymi prawa rodzinnego przygotowanie skutecznego pozwu o alimenty może sprawiać problem osobom, które nie są zaznajomione z kwestiami prawnymi. Równie problematyczna może okazać się kwestia, jakie dokumenty powinny zostać dostarczone, by pozew i zasądzenie obowiązku alimentacyjnego przebiegło sprawnie i zostało rozpatrzone na korzyść wnioskodawcy.

Chcesz zobaczyć część przykładowego wzoru?

Zerknij poniżej!

Fragment gotowego wzoru pozwu o alimenty

Chcesz zobaczyć cały wzór?
Kup go, klikając tutaj!

 

Gotowe wzory pozwów o alimenty – autor

Autorką przygotowanych wzorów pozwów alimentacyjnych jestem ja, adwokat Justyna Tokarska. Ogromnym atutem skorzystania z pomocy adwokata i zamówienia gotowego wzoru jest pewność, że zawiera on wszystkie niezbędne elementy. Przygotowany przez adwokata, gotowy wzór pozwu o alimenty niweluje to również stres mogący pojawić się u osoby w okolicznościach konieczności wniesienia pozwu o alimenty.

Oferowane przeze mnie gotowe wzory pozwów alimentacyjnych zostały przygotowane na kanwie wieloletniego doświadczenia, którego efektem jest opracowanie najkorzystniejszych i najskuteczniejszych wzorów pism procesowych do Sądu rodzinnego.

Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu i praktyce, w oferowanym, gotowym pozwie pojawiają się wszystkie argumenty, które Sąd w zdecydowanej większości przypadków uznaje za adekwatne i przekonujące. Dzięki temu, podczas ubieganie się o zasądzenie alimentów na rzecz dziecka, można skutecznie uniknąć pomyłki lub niezgodności z obowiązującą literą prawa. Dzięki sporządzonej intuicyjnie instrukcji, dołączonej do każdego wzoru wniosku o alimenty, każdy klient będzie mógł czuć się spokojnie i posiąść potrzebną wiedzę, by wygrać sprawę.

Dlaczego warto zdecydować się na przygotowany przeze mnie wniosek, zamiast wykorzystać darmowy wzór pozwu o alimenty dostępny do pobrania w Internecie

Zastanawiasz się, dlaczego warto zdecydować się na zakup przygotowanego przeze mnie pozwu do, zamiast wykorzystać bezpłatny wzór pozwu o alimenty dostępny w Internecie? Warto pamiętać o tym, że darmowe wzory wniosków o alimenty w większości przypadków są nieskuteczne. Niemal każdy, dostępny do pobrania w Internecie bezpłatny, wzór pozwu alimentacyjnego jest niezgodny z aktualnymi przepisami prawa rodzinnego, które potrafi zmieniać się niezwykle szybko. Z tego powodu nawet drobne uchybienia mogą mieć negatywny wpływ na rezultat procesu oraz odrzucenie przez Sąd wniosku o alimenty. Dodatkowo jestem pewna przygotowanych przeze mnie pism, ponieważ przygotowane dokumenty wykorzystuję na co dzień w swojej pracy udzielając pomocy i porad prawnych, a także prowadząc sprawy alimentacyjne. Dzięki wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu spraw z zakresu prawa rodzinnego wiem, jakie argumenty będą uznane za wartościowe w Sądzie Rodzinnym.

Jak zamówić wzór pozwu o zasądzenie alimentów?

By zamówić gotowy wniosek o zasądzenie alimentów wraz z przygotowaną do niego instrukcją, należy wybrać opcję „Zamów wzór”, która znajduje się na podstronie konkretnego wzoru. Danymi potrzebnymi do wysyłki oraz wystawienia faktury są dane adresowe oraz aktualny adres e-mail. Opłatę można uiścić za pośrednictwem błyskawicznego przelewu przez Przelewy24 lub przy pomocy tradycyjnego przelewu. Już po kilku sekundach plik z niezbędnym wnioskiem oraz instrukcjami zostanie przesłany na podany adres e-mail.