Wzory wniosków do Sądu dotyczące sprawowania władzy rodzicielskiej

Każdy z dostępnych na stronie wzorów dotyczących sprawowania władzy rodzicielskiej jest aktualny i w pełni zgodny z obowiązującymi przepisami prawa rodzinnego. Dlatego też po opłaceniu zamówienia otrzymasz w pełni gotowy wzór z dokładnymi wytycznymi do uzupełnienia wszystkich sekcji tego dokumentu.

Władza rodzicielska traktowana jest jako zbiór obowiązków oraz praw spoczywających na rodzicach dziecka. Niezbędne jest więc zadbanie o to, aby była ona sprawowana w sposób właściwy, z zachowaniem dobra dziecka. Rodzice powinni troszczyć się o rozwój dziecka zgodnie z jego potrzebami, aby móc jak najlepiej przygotować je do dorosłości. Każde z nich w tej samej części zobowiązuje się do wykonywania władzy rodzicielskiej, która jest ważna od momentu urodzenia dziecka aż do osiągnięcia przez nie pełnoletności. Dlatego też przygotowałam odpowiednie wzory do postępowań regulujących zakres władzy rodzicielskiej.

Chcesz zobaczyć część przykładowego wzoru?

Zerknij poniżej!

Fragment gotowego wzoru wniosku o pozbawienie władzy rodzicielskiej

Chcesz zobaczyć cały wzór?
Kup go, klikając tutaj!

 

Kto jest autorem każdego ze wzorów?

Autorką każdego z gotowych wzorów pozwów dotyczących sprawowania władzy rodzicielskiej jestem ja – adwokat Justyna Tokarska. Każdy z zaprezentowanych dokumentów sporządziłam na podstawie mojego wieloletniego doświadczenia w realizacji spraw sądowych z zakresu prawa rodzinnego. Dzięki temu byłam w stanie stworzyć gotowy zestaw szablonów pism do wykorzystania w procesach sądowych.

Dla kogo przeznaczone są wzory znajdujące się w danej kategorii?

Wszystkie przygotowane przeze mnie wzory znajdujące się w tej kategorii mogą być wykorzystane przez każdą osobę, która decyduje się złożyć wniosek o uregulowanie (tj. ograniczenie lub pozbawienie drugiej strony) władzy rodzicielskiej. Wszystkie wzory wniosków do Sądu rodzinnego znajdujące się w tej kategorii są przygotowane w odpowiedni sposób i zawierają wszelkie niezbędne informacje.

Czym różni się każdy ze znajdujących się w danej kategorii wzorów od gotowych, darmowych wersji do pobrania z Internetu?

Zastanawiasz się, dlaczego warto zdecydować się na zakup przygotowanych przeze mnie wniosków do Sądu, zamiast po prostu pobrać bezpłatny wzór wniosku dotyczącego sprawowania władzy rodzicielskiej dostępny w Internecie? Warto mieć na uwadze fakt, iż darmowe wzory pism procesowych najczęściej są po prostu nieskuteczne. W tym przypadku bezpłatny wzór wniosku dostępny w Internecie jest często niezgodny z aktualnymi przepisami. Prawo rodzinne w tej kwestii potrafi zmieniać się niezwykle szybko, dlatego też nawet drobne uchybienia mogą mieć negatywny wpływ na rezultat procesu oraz odrzucenie przez Sąd. Dodatkowo jestem pewna przygotowanych przeze mnie pism, ponieważ wykorzystuję je na co dzień w swojej pracy. Dzięki wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu spraw z zakresu prawa rodzinnego wiem, jakie argumenty będą uznane za wartościowe.

Jak wygląda proces zamawiania wzoru?

Aby otrzymać wybrany szablon pisma, wystarczy wybrać przycisk „Zamów wzór”, który znajduje się na podstronie wybranego wzoru. Kolejnym krokiem jest podanie danych adresowych, które są niezbędne do wystawienia faktur oraz adresu mailowego, na który po dokonaniu płatności zostanie wysłany gotowy do pobrania wzór wraz z niezbędnymi instrukcjami. Płatności można dokonać zarówno z wykorzystaniem błyskawicznych przelewów Przelewy24, jak również przy użyciu tradycyjnego przelewu bankowego.

Wsparcie i pomoc po zakupie wzoru

Jeśli sądzisz, iż potrzebujesz pomocy prawnej zarówno przez złożeniem pisma jak również po rozpoczęciu działań prawnych, skontaktuj się ze mną w celu ustalenia niezbędnych szczegółów.